Who’s Who

Senior Leadership

  • Beverley Hall

    Beverley Hall

    Executive Head
  • Faye Rider

    Faye Rider

    Head of School
  • Kerry Munden

    Kerry Munden

    Associate Head of School
  • Amir Lemouchi

    Amir Lemouchi

    Deputy Head
  • Jenni Matthews

    Jenni Matthews

    Assistant Headteacher
  • Rachel Malone

    Rachel Malone

    Assistant Headteacher
  • Leann Valiquette

    Leann Valiquette

    Nursery Principal
  • Elaine McDonald-James

    Elaine McDonald-James

    Business Manager

Administrative Team

  • Karen Millen

    Karen Millen

    Finance & Development Manager
  • Carmel Smith

    Carmel Smith

    Office Manager
  • Heather Fleetwood

    Heather Fleetwood

    HR Manager
  • Fredericka Bines

    Fredericka Bines

    Data & Admissions Manager
  • Kai Graham

    Kai Graham

    Junior Admin Assistant
  • Vicky Brooks

    Vicky Brooks

    Office Apprentice
  • Daciana Tentea

    Daciana Tentea

    Site Services Officer

Inclusion Team

  • Frank Crawford

    Frank Crawford

    SENCO
  • Tracey D'Vaz

    Tracey D'Vaz

    Learning Mentor
  • Maggie Jackson

    Maggie Jackson

    Teaching Assistant

Teaching Team

  • Leanna Brown

    Leanna Brown

    Reception Attlee
  • Eleanor Bowen - Watts

    Eleanor Bowen - Watts

    Reception Morris
  • James Bowden

    James Bowden

    Reception Wilson
  • Lenita Kellman

    Lenita Kellman

    Year 1 Attlee
  • Joseph Giez

    Joseph Giez

    Year 1 Morris
  • Christian Hill

    Christian Hill

    Year 1 Wilson
  • Catherine Hanley

    Catherine Hanley

    Year 2 Attlee
  • Jane McCormick

    Jane McCormick

    Year 2 Morris
  • Khadisha Gerald

    Khadisha Gerald

    Year 2 Wilson
  • Lianne Asare

    Lianne Asare

    Year 3 Attlee
  • Jon Baines

    Jon Baines

    Year 3 Morris
  • Sula Damilura

    Sula Damilura

    Year 3 Wilson
  • Chris Banks

    Chris Banks

    Year 4 Attlee
  • Tom O'Driscoll

    Tom O'Driscoll

    Year 4 Morris
  • Mellodie Thompson

    Mellodie Thompson

    Year 4 Wilson
  • Frank Crawford

    Frank Crawford

    Year 4 Wilson
  • Joseph Cladingboel

    Joseph Cladingboel

    Year 5 Attlee
  • Katharine Barrett

    Katharine Barrett

    Year 5 Morris
  • Shima Uddin

    Shima Uddin

    Year 5 Wilson
  • Rachel Malone

    Rachel Malone

    Year 6 Attlee
  • Aisling Neville

    Aisling Neville

    PPA Teacher
  • Bonnie Buckley

    Bonnie Buckley

    PPA Teacher
  • Olga Baron

    Olga Baron

    PPA Teacher

Extended Hours Team

  • Neisha Bailey

    Neisha Bailey

    Extended Hours Supervisor
  • Jacqueline Barnard

    Jacqueline Barnard

    Extended Hours Assistant
  • Helen Asemota

    Helen Asemota

    Extended Hours Assistant
  • Samantha Thompson

    Samantha Thompson

    Extended Hours Assistant
  • Sajida Riaz

    Sajida Riaz

    Extended Hours Assistant
  • Samaira Erhan

    Samaira Erhan

    Extended Hours Assistant
  • Eshrit Rashid

    Eshrit Rashid

    Extended Hours Assistant
  • Alexandra Tonchievici

    Alexandra Tonchievici

    Extended Hours Assistant
  • Anastasia Baita

    Anastasia Baita

    Extended Hours Assistant
  • Shinderpal Chatta

    Shinderpal Chatta

    Extended Hours Assistant
  • Carmel Dyer

    Carmel Dyer

    Extended Hours Assistant
  • Zahida Ditta

    Zahida Ditta

    Extended Hours Assistant
  • Wilma Malcolm

    Wilma Malcolm

    Extended Hours Chef

Specialist Team

  • Olga Baron

    Olga Baron

    Music Teacher
  • Yolanda Marmolejo

    Yolanda Marmolejo

    Languages Teacher
  • Bonnie Buckley

    Bonnie Buckley

    Music Teacher

Safeguarding Team

  • Beverley Hall

    Beverley Hall

    Executive Head
  • Faye Rider

    Faye Rider

    Head of School
  • Amir Lemouchi

    Amir Lemouchi

    Deputy Head
  • Kerry Munden

    Kerry Munden

    Associate Head of School
  • Rachel Malone

    Rachel Malone

    Assistant Headteacher
  • Jenni Holby

    Jenni Holby

    Assistant Headteacher
  • Emma Cherry

    Emma Cherry

    Phase Leader
  • Shima Uddin

    Shima Uddin

    Phase Leader
  • Tracey D'Vaz

    Tracey D'Vaz

    Learning Mentor
  • Elaine McDonald - James

    Elaine McDonald - James

    Business Manager

Teaching Assistants

  • Debbie Alvarez

    Debbie Alvarez

    Teaching Assistant
  • Samaira Erhan

    Samaira Erhan

    Teaching Assistant
  • Sade Myers

    Sade Myers

    Teaching Assistant
  • Kim Donovan

    Kim Donovan

    Teaching Assistant
  • Frances Richards

    Frances Richards

    Teaching Assistant
  • Kim Dorman

    Kim Dorman

    Teaching Assistant
  • Ali Joyce

    Ali Joyce

    Teaching Assistant
  • Laura Mitchell

    Laura Mitchell

    Teaching Assistant
  • Laura Ciobanu

    Laura Ciobanu

    Teaching Assistant
  • Daniel Lovelock

    Daniel Lovelock

    Teaching Assistant
  • Melsi Kruti

    Melsi Kruti

    Teaching Assistant
  • Frank Merrigan

    Frank Merrigan

    Teaching Assistant
  • Yolanda Marmolejo

    Yolanda Marmolejo

    Teaching Assistant
  • Jennifer Marfo

    Jennifer Marfo

    Teaching Assistant

Midday Assistants

  • Kay Lesser

    Kay Lesser

    Midday Supervisor
  • Neisha Bailey

    Neisha Bailey

    Midday Assistant
  • Jossian Bartholomew

    Jossian Bartholomew

    Midday Assistant
  • Gertrude Muamba

    Gertrude Muamba

    Midday Assistant
  • Sajida Riaz

    Sajida Riaz

    Midday Assistant
  • Marina Ramsey

    Marina Ramsey

    Midday Assistant